Otthonosság, Minőség
Jobbá tehető a világ!
Főoldal > Hírek, aktualitások > „Utazás a Föld körül” - vidám farsangolás – általános iskola

„Utazás a Föld körül” - vidám farsangolás

 

2020. február 20-án került megrendezésre az általános iskolai farsang „Utazás a Föld körül” címmel. Az eseményre kellemes ráhangolódást nyújtott diákjaink számára Camille Saint-Saëns: Az állatok farsangja című művének közös meghallgatása a nagy díszteremben a Zeneiskola előadásában.

A délutáni karneválon míg az 1-2. évfolyamos osztályok többsége a mesék világát varázsolta a színpadra – és a diákok egyéni jelmezekben léptek színpadra – addig a magasabb évfolyamú osztályok, valamint az 1.a a Föld egyes országait mutatták be társaiknak vidám zenés – táncos produkciókkal.  

Az előadást neves zsűri értékelte: Pelsőczy László színész-igazgató az Új Nemzeti Kamara Színházból,  Németh Nóra szakelőadó, a Hagyományok Háza Népművészeti Módszertani Műhelyéből, Buranits Ildikó ügyvezető, Mária B. Raunio festőművésznő, Domján Tibor rajztanár.

A több hetes előkészületeknek köszönhetően tizenegy országba tettünk felejthetetlen utazást. Bemutatásra került az Egyesült Államok, Magyarország, Görögország, Nagy-Brittania, Törökország, Japán, Oroszország, Kína, Spanyolország, Olaszország és Franciaország is.   

A zsűri döntése alatt Moldvai Táncház várta a farsangolókat, majd az izgalmas eredményhirdetés, és a fődíj átadása. A program végén – a diákok legnagyobb örömére – nem maradhatott el a farsangi fánk sem.

Nagyon jó hangulatban telt el a délután.

 

Gilicze Zoltán

E-napló Adomány - Alapítvány Levelezés PHÉrték
június 08. hétfő
Nyelvi tábor a Patronában - Gimnazistáknak
június 11. csütörtök
08:00 Ginm. - Középszintű szóbeli érettségi
08:30 Pedagógusok és technikai munkatársak öszöntése
június 12. péntek
08:00 Ginm. - Középszintű szóbeli érettségi
június 15. hétfő
Napközis tábor a Patronában
07:30 Utolsó tanítási nap
08:00 Ginm. - Középszintű szóbeli érettségi
június 16. kedd
Gyermekkari kórustábor a Patronában
június 22. hétfő
Napközis tábor a Patronában
Éves program »

Patrona Hungariae

Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium,
Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola

1092 Budapest, Knézich u. 3-13.
Tel: +36 1 217-0337
E-mail: iskola@patrona.hu

Iskolánk fenntartója a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartománya

Honlapunk megújulását támogatta a Miasszonyunk Iskolanővérek Diákszövetsége

  Ferencváros logó