Otthonosság, Minőség
Jobbá tehető a világ!
Főoldal > Hírek, aktualitások > Akikre büszkék vagyunk - Gimnázium

Versenyeredmények a 2019/20-as tanévben

Tanulmányi versenyek

Janka Júlia 12.A a német nyelvi OKTV-n 22. helyezett lett.

Kovordányi Villő (11.B) a Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Versenyen művészettörténetből  3. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Bene Julianna

Ősz Zsófia 11.A a budapesti Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési versenyen
Felkészítő tanára: Szőnyiné Lobmayer Margó

Klonka Zsanett 10.B és Nemes Kincső 10.A bejutottak a Horváth Mihály középiskolai történelemverseny döntőjébe. Felkészítő tanáruk Hagyóné Vitus Györgyi

A 10. évfolyam kilenc tanulója bejutott az Évszázadok öröksége művelődéstörténeti verseny döntőjébe.
Centralisták csapata (10.B oszt): Bui Lan Leila, Demmel Izabella és Derzsi Kinga.
Liberális nemesek csapata (10.A oszt.): Dinnyés Dorka, László Fanni, Nagy Ágnes.
Védegylet csapata (10.B oszt.): Rochlitz Klára Solti Bettina és Szabó Adél.
Felkészítő tanáruk Hagyóné Vitus Györgyi

 

Országos Fizikatúra (Sopron):
9-10. évfolyam kategoriájában: 1. helyezett: 9.A csapata: Bíró Kata, Mezei Adél, Tallér Jolán
12. helyezett: 11. B csapata: Alszászy Anna, Mohácsi Bernadett, Siska Lili,
16. helyezett: 9. A csapata: Asztalos Katalin, Forintos Zita, Sziva Laura
19. helyezett: 11. A csapata: Réz Johanna, Sziva Laura, Visnyovszky Eszter,
31. Helyezett: 11. B csapata: Gózon Katica, Kisdi Sára, Tóth-Péli Anna

Fizika Mindenkinek Verseny
10-11 évfolyam kategóriájában: 1. helyezett: 11. A csapata Babják Sára, Hugauf Lott, Lukács Ágnes
2. helyezet: 11. B csapata Alszászy Anna, Bakos Borbála, Siska Lili
9-10. évfolyam kategóriájában: 4. helyezett: 10.A csapata Czire Hanga, Eckert Klára, Szénási Eszter
Felkészítő tanáruk Berezvainé Borus Klára

Természettudomány Tizenegyedikeseknek országos versenyen a 11.-es kémia fakultáció csapata 7. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk Zeller Dalma

A biológia OKTV második fordulójába két tanuló jutott be a 11. évfolyamról: Kovács Emese Réka és Bakos Dóra Borbála.
Felkészítő tanáruk Péntek Zsófia

Bolyai Matematika versenyen:
7.-8. évfolyamról 10 csapat (40 diák) indult.
Területi 4. helyezett lett a 7-kes Lelkesek névre hallgató csapatunk ez a legjobb eredmény.
9.-12. évfolyamról 11 csapat (44 diák) indult.

Dugonics András Matematika Versenyen 7.-8. évfolyamon 21 fő indult, II. fordulóba 6 diák jutott tovább.
Katolikus Középiskolák matematika versenye: 9.-12. évfolyam 30 fő indult, II. fordulóba 9 tanuló jutott tovább.
A két utóbbi versenyen a döntőbe az első 10 helyezetett hívják, idén a legjobb eredményeink11. évfolyamon Babják Sára 20. és Pelle Kamilla 25. helyezése.

Hanyecz Regina (1.) és Zalán Luca (2.) 9.B a retorika verseny iskolai fordulójának I. helyezttjei. 
Fellkészítő tanáruk Bakonyi Gergely

Nagy Borbála Kincső 8.B a Szavalóverseny iskolai fordulójának I. helyezettje, a kerületi fordulót már nem rendezték meg. Felkészítő tanára Gárdos Bernadett

Pandula Mária 7.A a Horváth Mihály tehetséggondozó és múzeumbarát versenyen 30 pontból 27-et ért el. Sajnos helyezés nincs, mert a második, szóbeli forduló és a végeredmény kihirdetése a járvány miatt elmaradt. 
Szintén indult Kocsmár Janka is 7.A-ból, ő 18 pontot ért el. 
Felkészítő tanára: Molnárné Juhász Annamária

Bíró Zselyke 7.B - Horváth Mihály történelem versenyen a pontszámai alapján valószívűleg 5. helyezett lett felkészítő tanára: Tuzson-Berczeli Bernadett


Hős Sára, Sasvári Cintia 8.A, Ferenczi Gréta 8.B bejutottak a Literátum Digitális Országos angol verseny döntőjébe. Hős Sára a 7. helyen , Sasvári Cintia pedig a 34. helyen végzett a 92 fős mezőnyben.
Felkészítő tanáruk: Constantitn Zita

Börcsök Emese Mária 10.A
Kerületi cselló-kamaraversenyen arany minősítés kapott.
Országos verseny a zene iskolák továbbképzős tanulói a számára Oltai Adrienn emlékére: a területi válogatón továbbjutott az országos döntőre csak azt már nem rendezték meg.

Sarang Jázmin 8.A

A VII. Bántai Vilmos Budapesti Fuvolafesztivál és Versenyen EZÜST díjat nyert.


SPORTVERSENYEK

Iskolai szervezésben

Katolikus Iskolák Országos Versenye
Minitrampolin: - IV. korcsoport lány csapat III. helyezés
(Magyar Dóra, Horváth Alíz, Siklósi Zita, Magyar Orsolya
Magyar Petra, Szilágyi Lili)
- Magyar Dóra IV. kcs. egyéni II. helyezés

Torna: IV. korcsoport lány csapat IV. helyezés
(Magyar Dóra, Magyar Orsolya, Magyar Petra, Pandula Mária,
Szilágyi Lili)
Felkészítő tanár: Bereczky Judit

Külsős sportegyesületekben

Nemerkényi Sarolta 8.A
A Vasas Pasarét Kupán freestyle versenyszámban, Rookie korcsoportban 1. helyezett
A Wax Klub kupán slalom és freestyle versenyszámban, Rookie korcsoportban 1. helyezett
A műanyagpályás diákkupa-sorozatban slalom versenyszámban, Rookie korcsoportban 1. helyezett
Magyar Freestyle snowboard és slalom országos bajnokság 2020., 5. helyezett

Szénásy Szonja 9.B kosár csapatbajnokság országos második helyezett.

Szederkényi Lilla 9.B Ferencvárosi TC Jégkorong szakosztályának női csapata az elmúlt idényben részt vett a magyar OBI és OBII illetve az osztrák DEBL bajnokságokban.
Az osztrák bajnokságban idén csak az 5. helyen végzett. Az OBI-ben 3. helyen, míg az U25 bajnokságban - ebben a csonka idényben a lejátszott mérkőzések alapján - a Szövetség bajnoknak hirdette ki.

Zsoldosi Emília 10.B: Junior Női Tőr Országos Bajnokság: 2. helyezés; Kadet Női Tőr Előválogató Verseny: 5.; Magyar Kupa 2. - Kadét Női Tőr Egyéni: 5.; Junior Női Tőr Előválogató Verseny: 8. helyezés.

Csizmazia Virág, Kovács Petra, Paulicsek Orsolya és Lukács Ágnes 11.A Országos Diákolimpián rövid távú gyorskorcsolya váltóban 2. helyezés

Nemes Kincső 10.A Országos atlétikai összetett csapat bajnokság: 2. helyezés; Fedett pályás atlétikai bajnokság egyéni összetett: 8. helyezés

 

Patrona Hungariae

Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium,
Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola

1092 Budapest, Knézich u. 3-13.
Tel: +36 1 217-0337
E-mail: iskola@patrona.hu

Iskolánk fenntartója a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartománya

Honlapunk megújulását támogatta a Miasszonyunk Iskolanővérek Diákszövetsége

  Ferencváros logó