Otthonosság, Minőség
Jobbá tehető a világ!
Főoldal > Hírek, aktualitások > Huszárok a Patronában

Élő történelemóra


Huszárok a Patronában az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére


A Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont általános iskolai intézményegységébe járó diákok a március 15-ét megelőző napokban különféle foglalkozásokon készültek a nemzeti ünnepre. Egyes osztályok verseket és katonadalokat tanultak, mások a kézműves-foglalkozásokon nemzeti jelképeket alkottak. 

Az ünnepi programsorozat keretében iskolánk meghívására március 12-én a Mogyoródi Sándor-huszárok és Történelmi Lovas Hagyományőrzők Egyesülete képviseletében huszárok látogattak el intézményünkbe. A hagyományőrző huszárok által nyújtott interaktív osztályprogram keretében a diákok bepillantást nyerhettek az 1848-49-es forradalom és szabadságharcban részt vett 4. huszárezred katonáinak történetébe, megismerkedhettek a magyar katonai hagyományőrzéssel, valamint a huszárok fegyvernemeivel.

 

Gilicze Zoltán

Patrona Hungariae

Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium,
Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola

1092 Budapest, Knézich u. 3-13.
Tel: +36 1 217-0337
E-mail: iskola@patrona.hu

Iskolánk fenntartója a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartománya

Honlapunk megújulását támogatta a Miasszonyunk Iskolanővérek Diákszövetsége

  Ferencváros logó