Otthonosság, Minőség
Jobbá tehető a világ!
Főoldal > Hírek, aktualitások > Patrona Óvodások az iskolában – általános iskola

Patrona Óvodások az iskolában

 

Nagy örömünkre március 10-én ismét látogatást tettek iskolánkban a Patrona Óvoda nagycsoportosai. A közös napot az 1848–49-es forradalom és szabadságharc kezdetének eseményei köré szervezett komplex program töltötte meg tartalommal. A kis vendégeket az első évfolyamosok, valamint tanítóik fogadták. A közös tízórait követő tematikus programon az iskolások és az óvodások közösen tevékenykedtek. A leendő első osztályosok bepillantást nyerhettek a változatos iskolai taneszközökkel végezhető játékos feladatok sokaságába. Az 1848-as eseményekkel kapcsolatban összeállított komplex foglalkozás során kipróbálhatták ügyességüket, gyorsaságukat, kézügyességüket és a bátorságukat is. Az iskolások már otthonosan mozogva, rutinosan oldották meg sorra a feladatokat, az óvodások pedig nagy odaadással ismerkedtek a sok, sok újdonsággal. A vidámsággal kísért népi és dalos játékok az udvaron is folytatódtak. Zárásként, a „kenyérsütést” követően került sor a magyar zászló közös kihelyezésére is az udvaron található vár-mászókára. Az óvodásoknak és az első osztályosoknak egyaránt jó érzés volt, hogy együtt tanulhattak, játszhattak ezen a napon. A program végén egymás megajándékozása sem maradhatott el. 

  

Gilicze Zoltán

Patrona Hungariae

Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium,
Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola

1092 Budapest, Knézich u. 3-13.
Tel: +36 1 217-0337
E-mail: iskola@patrona.hu

Iskolánk fenntartója a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartománya

Honlapunk megújulását támogatta a Miasszonyunk Iskolanővérek Diákszövetsége

  Ferencváros logó