Otthonosság, Minőség
Jobbá tehető a világ!
Főoldal > Hírek, aktualitások > Rákóczi Mindenkinek! komplex vetélkedő az 5-6. évfolyamosoknak – általános iskola

Rákóczi Mindenkinek! komplex vetélkedő az 5-6. évfolyamosoknak

 

A Rákóczi emlékév keretében 2020. január 10-én került lebonyolításra a „Rákóczi Mindenkinek!” című komplex vetélkedő. A magyar Országgyűlés a 2019. január 1. – 2020. szeptember 17-ig tartó időszakot II. Rákóczi Ferenc emlékévnek nyilvánította mivel 315 évvel ezelőtt – 1704július 8-án – választották Rákóczit erdélyi fejedelemmé. Ennek emlékére szerveztük ezt a komplex versenyt.

A feladatok egy része a Sárospataki Rákóczi Várban tett kirándulásra, valamint a Magyar Nemzeti Múzeumban tett látogatásokra, másik része a novemberben megadott szakirodalomi szemelvényekre épültek. A feladatokat négyfős csapatokban, közösen végezték el a diákok. A feladatok II. Rákóczi Ferenc erdélyi fejedelemről, az Erdélyi fejedelemségről, a Rákóczi szabadságharcról és a barokk korról szóltak. Azáltal, hogy a feladatokkal a XVIII. századba utaztunk vissza, így összesen tizennyolc feladatot tartalmazott a komplex vetélkedő, amelyet a zsűri tagjainak – Kun Ferencz a Rákóczi Szövetség alelnöke, Balázs Attila az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kárpát-medence Magyar Oktatásának Fejlesztéséért Felelős Helyettes Államtitkárság főosztályvezetője és Dr. Hidán Csaba László történész, egyetemi tanár, harcművészeti oktató – szóbeli kérdései, korhű fegyveres bemutatói egészítettek ki. A komplex vetélkedőbe hangszeres előadásukkal bekapcsolódtak a Zeneiskola pedagógusai, valamint a 4.a osztály verbunkos táncot előadó diákjai is.

Az eseménnyel párhuzamosan került lebonyolításra a Rákóczi emlékév rajzpályázata is a 4-6. évfolyamon.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre – iskolánk nagy dísztermében kerül sor 2020. január 23-án (csütörtök) 15.00h-kor, a zsűri tagjainak részvételével.

Az ünnepélyes alkalomból a Magyar Állami Népi Együttes művészeti igazgatójának – Pál István Szalonna és együttese – is koncertet ad számunkra.  Pál István Szalonna prímás, népzenegyűjtő 2019 márciusában vehette át az Érdemes Művész kitüntetést. Többször muzsikált az angol királyi családnak, de a legtávolabbi országokba is hívják zenélni és tanítani.  

Az eseményre nagy szeretettel várjuk a vetélkedőn részt vevő diákok szüleit, valamint az érdeklődő családokat!

Gilicze Zoltán

E-napló Adomány - Alapítvány Levelezés PHÉrték
január 27. hétfő
08:00 Gimn. Reggeli ima | Szentjánosbogár
január 28. kedd
Gimn. - Portugál diákcsere Portoban
január 29. szerda
07:00 Gimn. - Osztálymise | 11.B
január 30. csütörtök
Bipa 4.
január 31. péntek
08:15 Félévi értesítők kiosztása
február 03. hétfő
Általános iskola - szülői értekezletek hete
08:00 Gimn. Reggeli ima | Megszentelt élet napja - Nővérek
február 04. kedd
09:00 Ált.isk - NYÍLT NAP leendő elsősöknek
február 05. szerda
07:00 Gimn. - Osztálymise | 10.A
február 10. hétfő
08:00 Gimn. Reggeli ima | Regnum
15:00 Gimn. - Farsang
február 12. szerda
07:00 Gimn. - Osztálymise | 10.B
február 13. csütörtök
08:00 Ált.isk - Könyvajándék nap
február 14. péntek
Téli hosszú hétvége
február 18. kedd
16:15 Ált.isk - Fogadóóra 5-6.évf.
február 19. szerda
07:00 Gimn. - Osztálymise | 9.A
február 20. csütörtök
13:00 Ált.isk - Farsang
18:00 Zeneiskola - Mesterek és Tanítványok koncert
február 21. péntek
17:00 Gimn. - Táncvizsga 10.B
február 22. szombat
17:00 Gimn. - Táncvizsga 10.A
február 24. hétfő
Gimn. - Pénz7 - témahét
08:00 Gimn. Reggeli ima | 12.AB
február 25. kedd
08:00 Gimn. - Megemlékezés a kommunizmus áldozatairól
február 26. szerda
Hamvazószerda
08:00 Hamvazószerda szentmise
10:15 Ált.isk - Hamvazószerda mise
Éves program »

Patrona Hungariae

Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium,
Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola

1092 Budapest, Knézich u. 3-13.
Tel: +36 1 217-0337
E-mail: iskola@patrona.hu

Iskolánk fenntartója a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartománya

Honlapunk megújulását támogatta a Miasszonyunk Iskolanővérek Diákszövetsége

  Ferencváros logó