Otthonosság, Minőség
Jobbá tehető a világ!
Főoldal > Hírek, aktualitások > Új szakkör indul a Patronában február 1-től

 A foglalkozások 2018. február 1-jén kezdődnek.


Kedves Szülők!

Páratlan iskolai foglalkozást szeretnénk figyelmükbe ajánlani. Leányvári M. Zsófia nővér, iskolánk biológia-földrajz szakos pedagógusa elindítja állatgondozási alapismereteket fejlesztő, különleges afrikai fehérhasú törpesünökkel dolgozó természetismereti szakkörét.

A szakkör legfőbb érdekessége, hogy egyrészt a gyerekekek megismerkedhetnek az állatok viselkedésével és reakcióival, egyúttal önmaguk és a másik megismerésének és elfogadásának útján is haladnak.

A személyközpontú módszer fókuszában az érzelmi intelligencia fejlesztése, bátorító pedagógia áll. A gyerekek elfogadó, pozitív légkörben megtapasztalhatják az állatokkal való foglalkozás örömeit. A módszer hatékonyságát a hétköznapi tapasztalatok mellett nemzetközi kutatások is alátámasztják.

A kisállatok látványa, velük való foglalkozás a pozitív érzelmeket erősíti, szorongásoldású hatású, és segíti a modern, nagyvárosi környezetben élő gyerek számára az élővilággal való kapcsolatteremtést.

A foglalkozások során a gyermekek Zsófia nővér támogatásával biztonságos körülmények között találkozhatnak az állatokkal, megismerhetik történeteiket, belekóstolhatnak a felelős állattartás részleteibe, és azt is elősegíti, hogy saját érzéseikről is beszélgessenek.
Az állatasszisztált terápia érzelmi intelligenciafejlesztő hatásának köszönhetően preventív jellegű, de emellett kiemelten ajánlott szorongásra hajlamos gyerekek számára, és azoknak, akik nehezebben kapcsolódnak kortársaikhoz, vagy csak egyszerűen szeretnének közelebb kerülni állatokhoz.

A süni szimbolikus állat, diákjaink gyakran találkoznak kedvenc meséink tüskés jószágaival. A süni tud szúrni is, de ha biztonságban érzi magát, lelapítja a tüskéit.  Ha a sünik melegíteni akarják egymást, akkor is le kell lapítaniuk a tüskéiket, hogy ne fázzanak, de ne is szúrják meg egymást.

A szakkör költségeit az iskola állja, de mivel egy süni tartása havi 2500 Ft kiadást jelent, nagyon megköszönjük, ha ezzel az összeggel hozzájárulnak a sünök élelmezési és gondozási költségeihez.

A kisállat-terápia mellett csoportos kutyaterápiát is indítunk a Tordas Zoo  vezetője, Fedák Krisztina és kiképzett kutyái segítségével.

Mivel a kutyás terápia csoportban történik, fejleszti a gyerekek közti együttműködést is.

A foglalkozásokat heti rendszerességgel, csütrtökönként a délutáni szabad idősávban tartja Zsófia nővér és Fedák Krisztina. A csoportokat Zsófia nővérrel a tanítókkal együttműködve úgy állítjuk össze, hogy a leghatékonyabban fejlessze a gyermekeket.

Az alkalmaknak minimális költség-vonzata van, óránként és csoportonként 5.000.- Ft, ami egy 10-fős csoport esetében személyenként 500.-Ft-ot jelent. 

Dr. Prof. Bagdy Emőke szerint öt fontos tényezőnek kell meglennie ahhoz, hogy kialakíthassuk és megőrizhessük „lelki állóképességünket”: nevetés, érintés, mozgás, lazítás, önzetlen segítés. Ezek közül az első négy tényező része az állatterápiás folyamatnak.

A foglalkozásokkal kapcsolatban további információért forduljanak bizalommal Zsófia nővérhez: Leányvári Éva M. Zsófia leanyvarieva@gmail.com

Budapest, 2018. január 9.

Üdvözlettel:

 

Dombi Annamária

tanácsadó szakpszichológus,

a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont iskolapszichológusa

E-napló Adomány - Alapítvány Levelezés Patrona Blogger
január 23. kedd
08:00 Ált.isk - Osztályozó értekezletek
14:00 Kerületi Szavalóverseny
január 24. szerda
07:15 Gimn. - Osztálymise | 12.B
16:00 Ált.isk - Osztályozó
január 25. csütörtök
10:00 Tiszán innen Dunán túl - Kerületi népdalverseny
január 26. péntek
I. félév vége
január 29. hétfő
08:00 Gimi - Reggeli ima - Szalézi Animátorok
január 30. kedd
16:30 Ált.isk - Iskolába hívogató
január 31. szerda
07:15 Gimn. - Osztálymise | 12.A
február 01. csütörtök
18:00 Meseterek és tanítványok - a Zeneiskola farsangi koncertje
február 02. péntek
Ovi - Gyermek-szülő farsangi vigasságok
08:00 Ovi - Gyertyaszentelő, Balázs-áldás
08:00 Félévi értesítők kiosztása
08:00 Ált.isk - Farsang
február 05. hétfő
Ovi - Gyermek-szülő farsangi vigasságok
08:00 Gimi - Reggeli ima - nővérek
február 07. szerda
07:15 Gimn. - Osztálymise | 11.B
február 09. péntek
15:00 Gimi - Farsang
18:00 Ovi - Szülők farsangi mulatsága
február 10. szombat
Gimi - Kollégiumi hétvége
február 12. hétfő
08:00 Gimi - Reggeli ima 8.A
február 14. szerda
Hamvazószerda
08:00 Gimn. - Szentmise | szolgálat
február 19. hétfő
08:00 Gimi - Reggeli ima - Cserkészek
február 20. kedd
09:00 Ált.isk - KaPi bemutató órák
február 21. szerda
07:15 Gimn. - Osztálymise | 10.B
Éves program »

Patrona Hungariae

Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium,
Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola

1092 Budapest, Knézich u. 3-13.
Tel: +36 1 217-0337
E-mail: iskola@patrona.hu

Iskolánk fenntartója a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartománya

Honlapunk megújulását támogatta a Miasszonyunk Iskolanővérek Diákszövetsége

  Ferencváros logó