Otthonosság, Minőség
Jobbá tehető a világ!
Főoldal > Hírek, aktualitások > Új szakkör indul a Patronában február 1-től

 A foglalkozások 2018. február 1-jén kezdődnek.


Kedves Szülők!

Páratlan iskolai foglalkozást szeretnénk figyelmükbe ajánlani. Leányvári M. Zsófia nővér, iskolánk biológia-földrajz szakos pedagógusa elindítja állatgondozási alapismereteket fejlesztő, különleges afrikai fehérhasú törpesünökkel dolgozó természetismereti szakkörét.

A szakkör legfőbb érdekessége, hogy egyrészt a gyerekekek megismerkedhetnek az állatok viselkedésével és reakcióival, egyúttal önmaguk és a másik megismerésének és elfogadásának útján is haladnak.

A személyközpontú módszer fókuszában az érzelmi intelligencia fejlesztése, bátorító pedagógia áll. A gyerekek elfogadó, pozitív légkörben megtapasztalhatják az állatokkal való foglalkozás örömeit. A módszer hatékonyságát a hétköznapi tapasztalatok mellett nemzetközi kutatások is alátámasztják.

A kisállatok látványa, velük való foglalkozás a pozitív érzelmeket erősíti, szorongásoldású hatású, és segíti a modern, nagyvárosi környezetben élő gyerek számára az élővilággal való kapcsolatteremtést.

A foglalkozások során a gyermekek Zsófia nővér támogatásával biztonságos körülmények között találkozhatnak az állatokkal, megismerhetik történeteiket, belekóstolhatnak a felelős állattartás részleteibe, és azt is elősegíti, hogy saját érzéseikről is beszélgessenek.
Az állatasszisztált terápia érzelmi intelligenciafejlesztő hatásának köszönhetően preventív jellegű, de emellett kiemelten ajánlott szorongásra hajlamos gyerekek számára, és azoknak, akik nehezebben kapcsolódnak kortársaikhoz, vagy csak egyszerűen szeretnének közelebb kerülni állatokhoz.

A süni szimbolikus állat, diákjaink gyakran találkoznak kedvenc meséink tüskés jószágaival. A süni tud szúrni is, de ha biztonságban érzi magát, lelapítja a tüskéit.  Ha a sünik melegíteni akarják egymást, akkor is le kell lapítaniuk a tüskéiket, hogy ne fázzanak, de ne is szúrják meg egymást.

A szakkör költségeit az iskola állja, de mivel egy süni tartása havi 2500 Ft kiadást jelent, nagyon megköszönjük, ha ezzel az összeggel hozzájárulnak a sünök élelmezési és gondozási költségeihez.

A kisállat-terápia mellett csoportos kutyaterápiát is indítunk a Tordas Zoo  vezetője, Fedák Krisztina és kiképzett kutyái segítségével.

Mivel a kutyás terápia csoportban történik, fejleszti a gyerekek közti együttműködést is.

A foglalkozásokat heti rendszerességgel, csütrtökönként a délutáni szabad idősávban tartja Zsófia nővér és Fedák Krisztina. A csoportokat Zsófia nővérrel a tanítókkal együttműködve úgy állítjuk össze, hogy a leghatékonyabban fejlessze a gyermekeket.

Az alkalmaknak minimális költség-vonzata van, óránként és csoportonként 5.000.- Ft, ami egy 10-fős csoport esetében személyenként 500.-Ft-ot jelent. 

Dr. Prof. Bagdy Emőke szerint öt fontos tényezőnek kell meglennie ahhoz, hogy kialakíthassuk és megőrizhessük „lelki állóképességünket”: nevetés, érintés, mozgás, lazítás, önzetlen segítés. Ezek közül az első négy tényező része az állatterápiás folyamatnak.

A foglalkozásokkal kapcsolatban további információért forduljanak bizalommal Zsófia nővérhez: Leányvári Éva M. Zsófia leanyvarieva@gmail.com

Budapest, 2018. január 9.

Üdvözlettel:

 

Dombi Annamária

tanácsadó szakpszichológus,

a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont iskolapszichológusa

E-napló Adomány - Alapítvány Levelezés Patrona Blogger
április 23. hétfő
07:45 Gimi - Kilencedmise
április 24. kedd
12:00 Gimn. - 8.B osztály Biblia vizsga
április 25. szerda
12:00 Gimn. - 8.A osztály Biblia vizsga
május 02. szerda
Ovi - Anyák napja csoportonként más-más napon 16
07:45 Gimi - Kilencedmise
május 03. csütörtök
07:45 Gimi - Kilencedmise
10:00 Ált.isk - Népdalverseny 1-4. évf.
május 04. péntek
12:00 Ált.isk - 12 órakor hazamegy
15:00 Gimi - Ballagás
május 07. hétfő
Alarm notification
08:00 Gimi - írásbeli érettségi | magyar
13:00 Gimn.- Tanítás kezdete
május 08. kedd
Alarm notification
08:00 Gimn.-Tematikus tanítási nap
08:00 Gimi - írásbeli érettségi | matek
május 09. szerda
08:00 Gimn.-Tematikus tanítási nap
08:00 Gimi - írásbeli érettségi | történelem
május 10. csütörtök
08:00 Gimi - írásbeli érettségi | angol
május 11. péntek
08:00 Gimi - írásbeli érettségi | német
08:00 Ált.isk - Terézia anya nap
május 12. szombat
10:00 Gimn.- Bérmálás
13:00 Ált.isk. - Családi nap
május 14. hétfő
08:00 Gimi - Reggeli ima - görögkatolikus
május 15. kedd
14:00 Ált.isk.- Felvételi a becsatlakozó gyerekeknek osztályba
május 16. szerda
07:15 Gimn. - Osztálymise | 7.B
08:00 Nyelvi kompetencia mérés 6-8-10. évf.
május 17. csütörtök
Alarm notification
május 21. hétfő
Ovi - "Elszökött az óvoda" - vidám óvoda-búcsúztató
Éves program »

Patrona Hungariae

Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium,
Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola

1092 Budapest, Knézich u. 3-13.
Tel: +36 1 217-0337
E-mail: iskola@patrona.hu

Iskolánk fenntartója a Boldogasszony Iskolanővérek Magyar Tartománya

Honlapunk megújulását támogatta a Miasszonyunk Iskolanővérek Diákszövetsége

  Ferencváros logó