2024/2025

Nemzetközi Könyvajándék Nap 2025

A Magyar Gyermekirodalmi Intézet felhívására a 2012-ben indult kezdeményezéshez idén negyedik alkalommal csatlakozott a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont általános iskolai intézményegysége. A 2012-es kezdet óta 13 év telt el. Az értékközvetítő kezdeményezés pedig mára hagyománnyá vált. 

2024/2025

Éljen János Vitéz!

Szavazz a Patrona diákjaira! 

„Tiétek a színpad” - a Budapesti Operettszínház pályázatán a 9.A osztály az elődöntőbe jutott. A darab címe: János Vitéz a jó és a rossz határán.  4 csapat jut a döntőbe, 3-at a zsűri és 1 csapat a közönségszavazattal jut be. Kérünk mindenkit, hogy nézze meg a videónkat, és ha megtetszett, szavazzanak ránk! Köszönettel: A Patrona diákjai

https://www.facebook.com/watch?v=2254015398313180

2024/2025

Farsang az általános iskolában

Február 6-án rendeztük meg az általános iskolában a farsangot. 

A jeles napon az alsó tagozatosok közül többen már reggel jelmezben érkeztek, sokan „félelmetes” maszkban, hogy ezzel is elűzzék a sok rosszat és a telet, hogy csak a jó maradjon, és mielőbb érkezzen a tavasz. A felsős tanulók Jókai Mór születésének 200. évfordulóját feldolgozva köszöntötték az idei farsangot reformkori ruháikban, a Jókai Mór Emlékév keretében.

2024/2025

Általános iskolás ismerkedő családi beszélgetés – 2025. március 22. (szombat)

2025. március 22-én (szombat) – előre meghatározott időpontban – ismerkedő beszélgetésre várjuk azokat a családokat, akik legkésőbb 2025. március 14-ig (péntek) leadják iskolánkba Jelentkezési lapjukat. Programunk célja, hogy a gyermekről és családról minél teljesebb kép alakuljon ki a nyugodt és sikeres iskolakezdés érdekében. 

2024/2025

Győztes diákok látogatása Fekete István egykori otthonában

Budapest egyik csendes utcájában, a Tárogató utcában áll az a ház, amely egykor Fekete István otthona volt. A híres író művei generációk számára jelentettek meghatározó olvasmányélményt, és most egy különleges eseménynek adott otthont.

Az általános iskolánk alsó tagozata által szerevezett „Fekete István 125” és a Tanítók Fekete István Egyesülete által szervezett katolikus általános iskolák országos „Fekete István Emlékversenyének” legkiemelkedőbbjei kaptak lehetőséget és meghívást arra, hogy Szabó Zsolt tanár úr vezetésével személyesen is megismerkedjenek azzal a hellyel, ahol Fekete István egykor élt és alkotott, egyben betekintést nyerjenek az író megingathatatlan hitéletébe.

2024/2025

Balázsáldás az általános iskolában 2025

Szent Balázs püspök és vértanú napján Michele atya, a Budapest-Ferencvárosi Assisi Szent Ferenc főplébánia plébánosa a kápolnában Balázsáldásban részesítette a diákokat, hogy távol tartsa tőlük a bajt és a betegséget. 

2024/2025

Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési versenygyőzelmek

A IX. kerületi Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési versenyen Kovács Ábel 6. a osztályos tanulónk ezüst minősítést ért el. Láng Janka 8.a osztályos tanulónk kiemelt arany minősítést kapott, ezzel továbbjutott a budapesti fordulóra.

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáruknak, Szőnyiné Lobmayer Margit tanárnőnek!

2024/2025

Alsó tagozatos nyílt órák

A félreértések elkerülése végett ezúton is közöljük, hogy a holnapi napon az alsó tagozaton nem lesznek nyílt órák. Kérjük a felvételi folyamatba a jelentkezési lapok leadásával kapcsolójanak be a továbbiakban, amelyet március 14-ig tehetnek meg.

Megértésüket köszönjük!

2024/2025

Megszentelt élet napja Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén

Február 2-án ünnepli az Egyház Urunk bemutatását. Ma az általános iskola alsós diákközössége közös reggeli imán vett részt, hogy együtt imádkozzunk és adjunk hálát az iskolanővéreknek szerzetesi hivatásuk kegyelméért. A felső tagozatosok ezt a szerdai reggeli közös imájukban teszik majd meg. Köszönetet azokért, akik felajánlották életüket Isten szolgálatára. 

Összes hírünk

Főigazgatói köszöntő

Mindazzal nevelünk, amik vagyunk, és amit teszünk.
                                                                                        (Konstitució)

Kedves Látogatók! 
Kedves Szülők, Diákok, Érdeklődők!

Szeretettel köszöntöm Önöket a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont Honlapján!

Bízom benne, hogy honlapunkat olvasva minden fontos, hasznos és érdekes információt megkapnak intézményünkről - általános iskolánkról, gimnáziumunkról, kollégiumunkról és alapfokú művészeti iskolánkról (zeneiskola) - , annak működéséről, oktatási – nevelési elveinkről, tevékenységünkről, hagyományainkról. 

Többcélú intézményünk a köznevelés nagyon széles vertikumát átfogja (az általános iskola első osztályától az érettségiig), amelynek intézményegységei jól meghatározott, közös erkölcsi és oktatási-nevelési célok mentén, ugyanakkor a szakami önállóság megtartásával folytatja tevékenységét, épül egymásra és segíti egymás munkáját.

Iskolaközpontunk a Boldogasszony Iskolanővérek szerzetesrendjének fenntartásában működik 1950 óta. 

Amikor a Boldogasszony Iskolanővérek rend alapítója Gerhardinger Mária Terézia Anya a XIX. században a Kongregációt létrehozta, meggyőződése volt, hogy a társadalom sokat nyerhet a lányok minőségi nevelésével és a nevelés-oktatás keretéül szolgáló, színvonalas elemi iskolákkal, kollégiumokkal és más iskolatípusokkal. A nővérek, azóta is ebben a szellemben tartják fenn iskoláikat, köztük a budapesti Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot is. 

A rend hagyományaihoz híven más felekezetű diákokat is szívesen fogadunk iskolánkba.

Az Iskolanővérek lelkisége arra bátorít mindannyiunkat, hogy a munkánkra, a hivatásunkra és a tanításra is úgy tekintsünk, mint a szerető Istennel való mélyebb kapcsolat felé vezető útra.

Iskolánkban kiemelt célunk megtanítani diákjainkat arra, hogy önállóan tudjanak gondolkodni. Hogy életük során még a nehéz körülmények között is próbáljanak jónak maradni, a keresztény értékeket megőrizve igaz embernek lenni.

Szeretnénk diákjainkat felelős, aktív és kreatív közösségi emberekké formálni, szeretnénk, ha elsajátítanák a műveltséghez, a tanuláshoz és a munkához szükséges készségeket, képességeket. Így a tanulóinkat 1. osztálytól 12. évfolyamig felkészíthetjük a XXI. század kihívásaira is.

Iránymutatóvá kívánjuk tenni a kölcsönös tiszteleten alapuló nevelést-oktatást, a hagyományok ápolását, a család és a haza szeretetét.

Célunk, hogy tanulóink büszkék legyenek arra, hogy iskolánkba járhatnak, és mi is büszkék lehessünk arra, hogy évről-évre a családok ránk bízzák a gyermekeiket.

Tisztelettel: Vándor Ildikó, főigazgató

Patrona, a teljes ember iskolája

A Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont Magyarországon Boldog Gerhardinger Terézia örökségét továbbvivő, missziós, az oktatásügy teljes palettáját átfogó, tehetségfejlesztő iskola.

"Számunkra a nevelés azt jelenti, hogy az embereket - mint Isten teremtményeit és képmásait - teljes kibontkozásukhoz segítjük, és képessé tesszük arra, hogy latba vessék adottságaikat a föld emberhez méltóvá alakításában.” 

Nemzetköziség

Meggyőződésünk, hogy a 21. században a gyermekeinkre kiemelt szerep vár az emberi kommunikáció legkülönfélébb színterein és szintjein, s tanítványainkban ezt a párbeszédeket előmozdítani képes karizmát kívánjuk mindenekfelett kibontakoztatni. 

Célunk, hogy diákjaink magas szinten tudják segíteni egymás megértésének folyamatait életükben, hivatásukban hazai, sőt a nemzetközi színtéren is. Bízunk benne, hogy  nemzetek fölötti Egyházunk tagjaként, e határokon átívelő Rend iskolájának tanulójaként, a kiemelt prioritású nyelvi képzés részeként és a tudatosan egységbe szervezett nemzetközi programsorozatok élvezőjeként és formálójaként tanulóink kiválóan eleget tudnak majd tenni felnőtt életük során a kommunikáció terén különösen nagy felelősséget rovó kihívásnak.

 

Emelt szintű nyelvi képzés, nemzetközi kapcsolatok

Az általános iskolában 3. osztálytól tanítunk idegen nyelvet, angol és német nyelvből lehet választani. A kezdeti 2 óra számát a továbbiakban növeljük háromra. A gimnáziumban az első idegen nyelvek szintén az angol és a német, a második idegen nyelvek választhatók: angol, német, francia, olasz, spanyol, harmadik idegen nyelvként a latin választható tanórai és/vagy szakköri formában.

A gimnázium 7-12. évfolyamán 5 órás, intenzív nyelvi képzést valósítunk meg. A 9. évfolyamon belép a második idegen nyelv heti 4 órával, de az első nyelveket 5 órában tanítjuk tovább. Így a diákok intenzív, magas óraszámban, heti 9 órában tanulnak nyelveket. Még a 11. évfolyamon is 5-4 órában tanítjuk mindkét idegen nyelvet, majd a 12. évfolyamon az első nyelvet 3 órában, a második nyelvet pedig 5 órában tanulják a diákok. 

Közösségi iskola

A Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont nevelőtestülete egy modern, a nemzeti hagyományokra építő, európai iskolaképet tűzött ki célul.  A nevelés alapvető színtere a család és a közösség. Az iskolánk által képviselt szellemiség tanulóinkon, azok családjain keresztül tudja a krisztusi értékrendet felmutatni a világ felé. Gyermekképünk alapján olyan fiatalokat kívánunk nevelni, akik érzelmileg gazdagok, boldogok, saját egészségüket értéknek tekintők, a teremtett világhoz, környezetükhöz kötődők, abban jól tájékozódók, szépre, jóra, igazra fogékonyak. Életkoruknak, fejlettségüknek megfelelően önállók. Nyitottak, érdeklődők, együttműködők, mások iránt toleránsak elfogadók, kreatívak. A jelen és a jövő munkaerőpiacán az együttműködés képessége, a közösségek működésének ismerete talán fontosabb a tantárgyi tudásnál is.