Rendkívüli versenyeredmények matematikából

Rendkívül nagy büszkeség érte iskolánkat! Adamson Péter 5.a osztályos tanulónk a hétvégén két rangos verseny eredményéről is értesült.

Zrínyi Ilona Matematika Verseny országos döntője pénteken került megrendezésre, amelyen Péter a 7. helyezést érte el. Az eredményhirdetésen vasárnap az első 20 helyezettel együtt vehetett részt. Sikerének egyik záloga a sok gyakorlásra fordított idő, amelyre még a tavaszi szüntetét sem sajnálta rááldozni.

Szombaton pedig a Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny eredményhirdetésére került sor, ahol megtudhattuk, hogy Péter a 3.helyezést érte el.

Örülhetünk, hogy iskolánknak ilyen tehetséges és szorgalmas diákjai is vannak!

Köszönet felkészítésért a biztos matematikai alapokért Szilágyi Eszer tanárnőnek, a felkészítésért Alföldi Ildikó tanárnőnek, Péter osztályfőnökeinek tanulmányi útjának egyengetéséért Kolblenczné Zámbó Kriszta és Szőnyiné Lobmayer Margit tanárnőknek és hálásak vagyunk Péter támogató családjáért is!

Ne jelenjen meg a nyitóoldalon
Ki
2022. április 25.