Éremeső a kerületi alsó tagozatos versmondó versenyen

Az idei tanévben – Nemes Nagy Ágnes születésének 100. évfordulója alkalmából – 2022. március 28-án iskolánk szervezte, és rendezte meg a kerületi alsó tagozatos versmondó versenyt, amelyen kilenc kerületi intézmény diákjai mérték össze tudásukat. Az 1-4. évfolyamot átölelő versenyen egy-egy fő képviselte iskoláját. Azok a diákok, akik intézményük házi versenyének első helyezettjei voltak. A kerületi megmérettetés zsűrijébe nívós színművészekfogadták el meghívásunkat; Császár Angéla, Kovács Éva Rebeca és Pelsőczy László.

Iskolánkat képviselő diákok kiemelkedően jól szerepeltek. A második évfolyamot képviselő Kékedi Anna Zsófia (2. c) tanulónk emléklapban részesült. Győriványi Péter (3. b) és Pamula Nelli (4. b) osztályos tanulóink szoros küzdelemben a dobogós 2. helyet szerezték meg. Földi Maja Szófia (1. c) osztályos tanulónk – maga mögött hagyva a teljes kerületi mezőnyt első helyezést ért el.

Szívből gratulálunk nekik a szép eredményért!

Köszönjük a felkészítő tanároknak – Guzsvinecz Bernadett, Kissné Cseh Judit, Szécsi Péterné, Vass Vera, – a verseny lebonyolítását segítőknek – Gál Veronika, Veress Attiláné, Berei Kornél, Csonka Márton -, valamint a szervező Vígh Ildikó alsó tagozatos munkaközösség-vezetőnek az áldozatos munkát!

A résztvevők emléklapot, a dobogós helyezettek könyvjutalmat, a különdíjasok színház-és koncertjegyet kaptak. Versenyünket az Újszínház támogatta felajánlásaival.

Gilicze Zoltán

2022. március 29.