A november 11-13-i hétvége témája a történetmesélés - "Story telling", és a hallgatók egy valódi oxfordi vitán is részt vesznek.
Storytelling: a Bibliától az online marketingkampányokig
A történetmesélés ősi művészeti forma, a legelső időktől az egyéni és közösségi identitás kialakulásának, megtartásának eszköze, összességében interaktív művészet, amely szavak és cselekvések segítségével tárja fel egy történet elemeit és képeit, miközben a hallgató fantáziáját ösztönzi. A történetmondás mindig is a kommunikáció egyik módja volt. Mielőtt az emberek megtanultak volna írni, történeteket meséltek egymásnak. A történeteket sokkal könnyebb megjegyezni, mint az egyszerű tényeket. A történetek emellett élvezetesek is; serkentik a képzeletet. Ezért mesélnek a szülők a gyerekeiknek, illetve ezért szeretünk filmeket nézni és könyveket olvasni.
Mi jelent a storytelling?
A storytelling a történetek elmeséléséről szól. Majdnem minden kultúrában történeteket használunk arra, hogy bevonjuk a közönségünket, mondandónkat érthetőbbé, megfoghatóbbá tegyük. A fotók, képek és filmek természetesen nagyon sokat segítenek egy jó történet elmesélésében is. A storytelling segítségével akár saját digitális történetet is létrehozhatsz.
Ezt az ősi tudást használja a modern marketing is, így mára bekerült a digitális térbe is, a legsikeresebb marketingkampányok egyik legfontosabb elemévé vált, a marketing pedig jelentősen túlnőtt a kereskedelmen, eszközeit használják politikai, társadalmi, közösségi kampányok is.
November 11. péntek
15:30- Regisztráció, érkezés
17:00 Előadás és műhelyprogram a storytellingről
vezeti: Karácsony Ágnes újságíró, kommunikációs tanácsadó
19:00 vacsora
21:00 Teaház és társasjáték. Akit érdekel, megtanulhat tarokkozni
November 12. szombat
9:15 Indulás a Szépművészeti Múzeumba
Amiről a festmények mesélnek – tárlatvezetés és múzeumpedagógiai foglalkozás 2 turnusban
10:00-11:15 1. turnus │2. turnus önálló kiállításnézés
10:45-12:00 2. turnus │1. turnus önálló kiállításnézés
12:30 ebéd
14:30 Oxford debate magyar és angol nyelven
vezeti: Constantin Zita, a Patrona angoltanára (angol) Tony Lovell (angol)│Paul Morgan, az ELTE Fordító- és Tolmácsképző Intézetének lektora (angol) │Vándor Ildikó, a Patrona tanügyi igazgatója, történelemtanár (magyar)
19:00 vacsora
20:00 Fakultatív program: Szabadidő a városban vagy a Ruben Brandt, a gyűjtő c. film, utána beszélgetés
November 13. vasárnap
9:30 Ifjúsági szentmise a hétvége résztvevőinek Gájer László atyával
11:00 A lélek történetmesélése – interaktív előadás
vezeti: Gájer László
12:30 Zárás, visszajelzés